Şeker Yatırım İnternet Şubesi
Ana Sayfa | Bölge - Şube ve Acentelerimiz | Site Haritası | İletişim | English
Hizmetler - Vadeli İşlemler Piyasası
Hisse Senedi SWEET Sabit Getirili Menkul Kıymetler
Yatırım Fonları Kurumsal Finansman Portföy Yöneticiliği
Kaldıraçlı İşlemler (ŞekerFX)

Şeker Yatırım'da

                    VİOP ile Geleceğin Risklerini Kazanca Dönüştürelim!

Vadeli İşlem Piyasaları

Şeker Yatırım, Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasa’nın faaliyete başladığı tarihden bu yana alım satım işlemlerinde uzman kadrosuyla tüm bireysel ve kurumsal müşterilerine hizmet vermektedir.

Vadeli işlem sözleşmeleri, belirli bir vadede, önceden belirlenen fiyat, miktar ve nitelikteki malı, kıymetli madeni, finansal göstergeyi, sermaye piyasası aracını veya dövizi alma/satma yükümlülüğü veren sözleşmelerdir.

Neden Vadeli İşlemler?

Vadeli işlem piyasaları üreticilere, ithalat ve ihracatçılara, portföy yöneticileri ve yatırımcılara fiyatların gelecekteki seyirleri hakkında yol gösterici olarak risk ve stok yönetimini kolaylaştırırlar. Bunun yanı sıra, VİOP spot piyasalara oranla daha düşük miktarlarda sermaye ile işlem yapabilme imkanı yaratmaktadır. Spot piyasalarda işlem tutarının tamamı tahsil edilirken, vadeli piyasalarda işlem daha düşük miktardaki teminat ile yapılabilmektedir. Vadeli işlem piyasalarında...

- Korunma amaçlı işlemler : Spot piyasada pozisyonu olup fiyat riskinden korunmak isteyen yatırımcıların gelecekteki fiyatı sabitlemek amacıyla gerçekleştirdiği işlemler.

- Spekülasyon amaçlı işlemler: Fiyat hareketlerinden kazanç sağlamak üzere alınan risk piyasaların likit olmasını sağlarlar.

- Arbitraj amaçlı işlemler : Aynı anda, aynı vadeli işlem sözleşmelerinin işlem gördüğü piyasalar arasındaki fiyat farkları veya spot piyasa ile vadeli piyasa arasındaki fiyat farklılıklarından faydalanarak kar elde etmek amacıyla yapılan işlemlerdir.


Vergi Avantajı…

Türkiye’de kurulu vadeli işlem ve opsiyon piyasasında bireysel yatırımcıların endeks sözleşmelerinde yaptıkları işlemlerden elde edilen kazançlar için sıfır vergi oranı ,diğer sözleşmelerde yaptıkları işlemlerden elde edilen kazançlar  için %10 stopaj uygulanmaktadır.


VİOP’da  aşağıda belirtilen sözleşmelerde işlem yapılmaktadır;

Hisse Senedi Endeksi; BIST-30
Döviz; TL/Dolar, TL/Euro, Euro/Dolar

Emtia; Ege Pamuk, Anadolu Kırmızı Buğday 

Kıymetli Madenler; Altın, Dolar/Ons ALTIN

Opsiyonlar; Endeks, Pay ve Dolar

Elektrik;*VİOP ‘da işlem hacminin önemli bir kısmı BIST-30 ve TL/Dolar kontratlarında gerçekleşmektedir.


İletişim:


E-Posta: viop@sekeryatirim.com
Telefon: +90-212-334 33 33 (Dahili: 154)
Fax: +90-212-334 33 34

 
 
menü Piyasalar Araştırma Kurumsal Hizmetler Hesap Aç Bilgi Merkezi
Kullanıcı Adı 
Şifre 
 
 Şifremi Unuttum | Üye Ol